It's not a goodbye, not yet

27. prosince 2013 v 17:18 | BAuu |  když mám potřebu psát...
Téměř šest měsíců bez jediného slova, pohrávání si s myšlenkou, že by to tak mělo zůstat, nečekaně zmizet, bez rozloučení, protože kde je smysl psát řádky, které tu jsou pro ostatní, ale sama nevím, co s nimi? Nicméně jsem tu zas, jako neohlášená návštěva někoho, o kom dlouho člověk neslyšel a neví, jak se tvářit, když ho spatří mezi dveřmi. Taková já jsem.

Šest měsíců bylo náročných, a těžko bych to dokázala vyslovit nahlas nebo napsat pár vět o tom, co vlastně musím řešit. Nechci slyšet nic ve smyslu, že to zvládnu,.. jako vždycky. Tohle dávno sama vím, jen mi nikdo nedokáže říct, kdy ten klid přijde, a to je jediné, co potřebuju vědět. Chci si odpočinou a spát celé dny. Chci si číst a nemyslet na nic, co musím udělat zítra a pozítří, a jaká rozhodnutí musím dělat, a obhajovat svoje názory, chci jen vypnout a číst. Nic víc.

Nebudu tvrdit, že budu dál psát, protože vím, že takové věci nemám v plánu dodržet. Nemám v plánu dělat si předsevzetí, ani ta drobná, která by mohla mít šanci uspět. Občas pravděpodobně napíšu něco krátkého, jeden odstavec, dva. Protože to nechci opustit, je to jako malá jistota něčeho, co zbylo, co je a funguje už dlouho. Není to rozloučení, ale ani slib o pravidelnosti, protože... už to zároveň není totéž.

Chtěla jsem, aby to bylo o něčem jiném. Popřát vám krásné svátky a prázdniny, užít si chvíle volna. Popřát, aby byl rok 2014 ještě o něco lepší. Aby stál za to.
xxx
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lauralex Lauralex | Web | 29. prosince 2013 v 11:55 | Reagovat

Jsme teď na tom asi tak nějak stejně, jen já teď na to nemám sílu.

Přeju ti krásné svátky, i když už je po, ale volna si člověk může užívat stále, a plno všeho dobrého do nového roku. :)

2 Ilma Ilma | Web | 4. ledna 2014 v 0:27 | Reagovat

Jo, nespočet řečí o tom, jak to člověk dokáže, zvládne. K čemu to je, když se cítíš sakra špatně a víš, čeho jsi či nejsi schopná? Tyhle řeči mě vždycky ještě víc srazí. ještě víc vytočí a dokážou naštvat. Občas by bylo fajn jen vypnout, mít neomezený čas - tudíž nemít přílišný stres a dělat si to, co chceš, pro sebe.. nikoliv pro blaho druhých.
Snad i pro tebe bude rok 2014 příjemnější a lepší než veškeré roky předchozí. Opatruj se a neváhej se kdykoliv uznáš za vhodné vypsat. Od toho tu jsme. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.